A. What should we do? B. What kind of contest? C. Can I join your contest? D. People shouldn't litter. E. Look at all this trash, Susie! F. You've collected so much trash, Rob. G. Can you help me clean up the river? |
Dates and Prices |
Dates: January 21一February 18 |
Lessons: 20 lessons per week |
Class size: 15 students per class |
Price (per week): Residential Camp: $ 1, 945Day Camp: $1, 260 |
The price includes: √ 20 lessons per week in the mornings; √ All meals (Day camp price includes lunch only); √ Afternoon and evening sports activities; √ Two full-day excursions (短程旅行) in New York per week; √ student bag. Attention: ★ Students must study for 2 — 5 weeks ★ Our camp capacity (量)is only 125 students and we get applications from more than fortycountries. So, we advise you to apply as early as possible. ★ At this camp, students will have the decision to take a cost﹣free Optional University Studiescourse available for students interested in going to university in America. This option isoffered in the afternoon (5 hours per week) |